תאים ממאירים הם תאים אשר שונים בתכונות שלהם מתאים רגילים. התכונות החדשות שהם מסגלים לעצמם מביאות אותם לפגוע ברקמות הגוף. מחקרים הראו שהמכנה המשותף של כ-90 אחוז מהתאים הסרטניים הוא שהם נושמים נשימה אנאירובית (נשימה שבה לא משתמשים באוקסיגן או משתמשים בכמויות מוגבלות שלו לפירוק וליצירת אנרגיה) והסביבה שלהם היא חומצית – זאת בניגוד לתאים נורמליים אשר נושמים נשימה אירובית (נשימה שבה משתמשים באוקסיגן לפירוק וליצירת אנרגיה) ונמצאים בסביבה ניטרלית. תכונות אלו גורמות לאגרסיביות של הגידול והתפשטותו, מונעות מהמערכת החיסונית לפעול כנגד הגידול, גורמת לאספקת מזון וסוכר מוגברים, ומפחיתות את היעילות של תרופות והקרנות כנגד הגידול.

מחקרים שונים, כמו המחקר הזה על תאי סרטן הריאות, הוכיחו ששימוש בסידן קרבונט אמורפי (סידן פחמתי), יכול לעשות שינוי בתאים הממאירים.

חברה בשם אמורפיקל לקחה את העניין צעד אחד קדימה, ועל-ידי פיתוח גישה חדשנית ופורצת דרך, היא הוכיחה בניסוי מעבדתי במכון ויצמן, שבוצע על שבעה סוגי סרטן שונים, ששינוי הסביבה החומצית בעזרת סידן קרבונט אמורפי, משנה כ-40 מסלולים תאיים וכך הופך את התאים הממאירים לתאים נורמליים בריאים. סידן קרבונט אמורפי הופך לביקרבונט, החומר אותו מפריש הגוף על מנת להתמודד עם סביבות חומציות בסביבות דלקתיות וגידוליות בגוף, מה שהופך אותו לבעל יכולת חדשנית ופורצת דרך לטיפול במחלות סרטן ודלקות כרוניות מגוונות.

כעת אמורפיקל מתכוננת למחקרים על בני אדם, אם כי הסידן קרבונט אמורפי ניתן כבר כטיפולי חמלה למספר רב של חולי סרטן, כאשר התוצאות היו מעודדות מאוד.

 

קישור למאמר על הניסוי

 

פורסם ב רפואה.מתויג , .

השאירו תגובה

חובה